Náš společný Štědrý den

07.01.2022

Náš společný Štědrý den byl netypický jen tím, že jsme ho měli až 7. ledna. Ptáte se proč? Je to jednoduché. 24. 12. jsme byli každý někde jinde. A v čem spočívá kouzlo vánoc? No přece v tom, že můžeme být všichni spolu.... A tak byly naše VÁNOCE 7. ledna...

Samozřejmostí byly poctivé přípravy...

Nejprve napsat Ježíškovi.... A protože to pro některé z nás nebylo jednoduché, přiznáváme, že s přáníčky pomáhali i teta a strejda....


Pak zvládnout nebeskou a pekelnou návštěvu....

Čert si nikoho neodnesl, asi jsme byli všichni hodní... Takže UPÉCT CUKROVÍ.....

UKLIDIT.....

UŽÍT SI sněhovou nadílku a zajet si na výlet....

Předvánoční čas patří tradičně i VÁNOČNÍ BESÍDCE.... Letos netradičně u nás a jen pro nás....

NAKOUPIT a NAZDOBIT STROMEČEK

PŘIPRAVIT SI SALÁT, ŘÍZKY a SVÁTEČNĚ PROSTŘÍT STůL

OCHUTNAT SALÁT a ČEKAT NA JEŽÍŠKA. Kdoví, jestli vůbec přijde....

PODĚLIT SE O POHODOVOU VÁNOČNÍ ATMOSFÉRU.... PŘIVÍTAT NÁVŠTĚVU...

ROZBALIT SPOLEČNÉ VÁNOČNÍ PŘEKVAPENÍ...

A pak už se jen NAVEČEŘET a KONEČNĚ KE STROMEČKU...

Všude kolem voní cukroví, salát a řízky.... Celý den nejíme a doufáme, že uvidíme zlaté prasátko a vykukujeme z okna, jestli už svítí první hvězdička. Je nám spolu hezky.  Kdy už půjdeme ke stromečku? Čekáme, až zazvoní zvoneček. Slyšíte? Už zvoní. Jirka celý popletený, volá, že to asi zvoní zlaté prasátko. Všichni se tomu zasmějeme, vysvětlíme Jirkovi, že to bylo znamení od Ježíška a společně jdeme ke stromečku. 

Škoda, že tu s námi nemůžete být.  Nejvíce si rozdávání dárků užívají ti nejmenší, kteří s námi slaví VÁNOCE poprvé. A my starší jim rádi přenecháme rozdávání dárečků. To je radosti a radostných výkřiků! Rychle roztrhat papír a zjistit, co mi ten Ježíšek přinesl?  Ale hlavně nezapomenout PODĚKOVAT.

Milý Ježíšci, kamarádi, sponzoři, prostě VY VŠICHNI, kteří jste na nás mysleli a chtěli nám udělat radost.... Povedlo se VÁM to.... Radost byla veliká... Ne veliká, ale obrovská! MOC VÁM všem DĚKUJEME. Děkujeme, že na nás myslíte. Děkujeme za splněná přání.

Amálka, Jirka, Nika, Míša, Evča, Danek, Naty a dospěláci z RS 1