Jeseníky

09.08.2021

Míša je u babičky, Natka tráví prázdniny u mamky. A my, co jsme zůstali, jsme si vyrazili užít prodloužený víkend do Jeseníků.  A aby nás nebylo málo, vzali jsme sebou Matyho a Lukyho. První den jsme museli trochu změnit plány, protože nám celý den propršel. Takže nejdříve ubytování v Nových Losinách v krásném rodinném penzionu.   A pak v rámci hesla "není špatné počasí, jen špatné oblečení "  jsme v pláštěnkách vyrazili do faunaparku v Lipové.

Druhý den nás čekal výlet do Jeseníku - Priessnitzových lázní. Na vlastní kůži jsme okusili sílu vodoléčby - Maty a Luky, přešli odvážně celé jezírko,  Amálka a  Jirka si v horské vodě namáčeli nohy, no a tetu jsme od vody zase nemohli dostat :-) Protáhli jsme si těla na hřišti, ochutnali lázeňské oplatky a zmrzlinu a vzhůru do Ramzové na motokáry a tubing. To byla jízda! Nika se kasala, jak zvládne jízdu na motokáře sama - nahoru jí vytáhlo lano a s radostí křičela na tetu "          a pak , že to nezvládnu !". Ale dolů jela pomaličku, všichni jí předjížděli a další jízdu už raději absolvovala s Evčou. Maty a Luky si vytvořili vlastní dráhu a mysleli si, jak je teta nevidí. Fičelo to i v tubingové dráze, kterou se nejvíce užíval Jirka. Cestou z Ramzové jsme se ještě zastavili v Branné a ochutnali jejich vyhlášené trubičky.

Večery jsme trávili každý po svém - malí venku na houpačkách a průlezkách, větší v herně při stolním tenise, fotbálku a ledním hokeji.

Další den jsme vyrazili směr Rejvíz, kde se nachází rašelinové mechové jezírko. Pohodovou procházkou lesem jsme dorazili až k jezírku. Byl to krásný pohled. Jen jsme cestou museli jít po dřevěném chodníčku, všude okolo bylo rašeliniště a my se nechtěli propadnout. Při zpáteční cestě jsme si v lese zašpinili pusy od borůvek. Autem jsme se přemístili zpět do Ramzové. Překonali jsme strach z výšek a lanovkou jsme se vyvezli nejdříve na Čerňavu a pak na Šerák, který se nachází v nadmořské výšce 1351 m. Největší strach asi měli teta se strejdou, aby jsme jim nespadli. Výhled z lanovky byl překrásný, jen bylo lepší, dívat se kolem sebe a ne dolů :-) . Počasí nám přálo a tak byl výhled na Šeráku nádherný. Samozřejmě bylo všude plno borůvek a taky brusinek, ale my jsme jich zase pár očesali. Z Šeráku jsme se svezli jen na Čerňavu, a z Čerňavy jsme šli pěšky do Ramzové.  Unaveni, ale spokojeni jsme se vrátili zpět do " našeho" penzionu u Rybníčka.

V Jeseníkách je spousta krásných míst, které jsme ještě neviděli, takže příští rok rádi vyrazíme znovu.