Expedice Vysoké Tatry - 2. část

27.08.2020

Čtvrtek patřil návštěvě nejrozsáhlejší hradní zříceniny ve střední Evropě, a to Spišskému Hradu. Ten se nachází na travertinovém kopci nedaleko městečka Spišské Podhradie. Hrad nás doslova okouzlil. Protože nám zbyl dostatek času, rozhodli jsme se vydat do světa iluzí a triků - Tricklandie ve Starém Smokovci. V Tricklandii najdete 15 dvojrozměrných uměleckých obrazů, rozšířenou realitu, antigravitační místnosti a také, podle některých, to nejkrásnější zrcadlové bludiště ve střední Evropě. Toto místo nás doslova nadchlo.

Pátek jsme věnovali opět lehké turistice, přece jenom to k Tatrám patří. Tentokrát jsme se vydali ze Štrbského plesa k Popradskému plesu a symbolickému cintorínu. Sluníčko opět hřálo, nebe bylo bez mráčku, nádhera okolní přírody nás pohlcovala. Cesta nám i přes přírodní nerovnosti a překážky hezky ubíhala. Na symbolickém cintoríně se každý z nás mohl zamyslet nad tím, jak je život pomíjivý, a proto je třeba užívat si každou chvíli.

Sobotu jsme věnovali procházce kolem Štrbského plesa a nákupům suvenýrů. Večer jsme se sbalili a v neděli ráno naše týdenní kouzelná pohádka končila. V Tatrách se nám moc líbilo a tajně doufáme, že se tady ještě někdy budeme moci vrátit. ❤ ❤ ❤