Expedice Vysoké Tatry - 1. část

24.08.2020

Poslední prázdninový týden jsme se díky finančním prostředkům od sponzorů vydali v sestavě čtyř dospěláků a dvanácti dětí na výpravu do Vysokých Tater. Cesta byla dlouhá, a tak jsme si ji zpříjemnili zastávkou ve Staré Bystrici, kde se nachází první a zároveň jediný orloj na Slovensku s nejpřesnějším astrolábem na světě. Poté jsme se zastavili v obci Východná, ve které se nachází areál, jehož dominantou je přírodní dřevěný amfiteátr a vyhlídková věž Májka. Ani jsme se nenadáli a byli jsme v Dolném Smokovci, v hotelu Autis, kde na nás již čekal vždy usměvavý pan provozní.

Každý den jsme měli skvělý program a počasí nám přálo. V úterý jsme se rozhodli pro lehkou turistiku. Vydali jsme se do Mlýnické doliny na vodopád Skok. Cestou na Skok jsme si máčeli nohy v průzračně čistém horském potůčku. Skákání po kamínkách v potůčku nás všechny moc bavilo.

Ve středu jsme se vydali do Červeného Kláštora, odkud jsme se plavili na pltích po Dunajci a kochali se krásami Národního parku Pieniny. Sluníčko, ticho, nádherná příroda a kačenky, které se od nás nechaly při plavbě krmit - pohádka. ❤ ❤ ❤